Неділя, 22.12.24, 5:57 AM
Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду Украї...
Вітаю ВасГость | RSS
Шановні страхувальники!         О(П)
Меню сайту
Статті управління
[30.01.17]
[Адміністрація]

Звіт про підсумки роботи управління Пенсійного фонду на території Кам’янсько-Дніпровського району 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Плану заходів щодо своєчасного виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік 
[12.01.17]
[Адміністрація]

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ! 
[22.12.16]
[Пенсійне забезпечення]

Про пенсії державних службовців… 
[07.11.16]
[Адміністрація]

Працюють з людьми і для людей… 
[06.07.16]
[Доходи]

До уваги страхувальників: внесено зміни до Порядку формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

майский перерасчет пенсий 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

До уваги внутрішньо переміщених осіб 
[29.04.16]
[Адміністрація]

Про підсумки роботи Кам’янсько – Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за січень – березень 2016 
stat ukoz
Головна » Статті » Пенсійне забезпечення

Запитуйте-відповідаємо

В сьогоднішньому номері ми торкнемося  питань , які найчастіше виникають під час спілкування з пенсіонерами  на "гарячій лінії” , яка діє в управлінні у щоденному режимі та пропонуємо відповіді на них.

1. Як визначається максимальний відсоток грошового забезпечення для обчислення пенсії за вислугу років після проведення пенсійної реформи?

Відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (за раніше діючим законодавством - 90 процентів).

Що стосується чорнобильців, максимальний відсоток розрахунку пенсії не змінюється. А саме для осіб, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, він становить 100 процентів, до категорії 2 - 95 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

2. Які зміни передбачені пенсійною реформою щодо умов призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»? Скільки років вислуги потрібно для набуття права на призначення такої пенсії?

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема, передбачено, що особам офіцерського складу, прапорщикам i мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом пенсії за вислугу років незалежно вiд вiку призначаються, якщо вони звiльненi зi служби:

  • по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;
  • з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;
  • з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;
  • з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;
  • з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;
  • з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;
  • з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;
  • з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;
  • з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;
  • з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;
  • з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

3. Чи передбачено Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» перерахунок пенсій непрацюючим пенсіонерам?

Відповідно до п.3 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, відповідно підвищується розмір пенсії.

Прийнятими змінами передбачено, що пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

4. Чи збережено право працюючих пенсіонерів на перерахунок пенсії через кожних два роки?

Починаючи з 1 жовтня 2011 року, перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам здійснюватиметься за наявності у пенсіонера не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. У цьому випадку враховуватиметься заробітна плата (дохід), з якої обчислена пенсія.

            За бажанням пенсіонера при перерахунку пенсії може бути врахована також заробітна плата за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (тобто можна здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітку, одержаного після призначення (попереднього перерахунку) пенсії). У цьому випадку заробітна плата визначатиметься із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

5. За які періоди враховується заробіток при призначенні пенсії?

Для обчислення пенсії враховується лише заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року (до відома інформуємо, що за цей період індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку, тобто пенсіонеру не потрібно надавати довідки про заробітну плату з підприємств, установ, організацій, де він працював).

            Що стосується заробітної плати за періоди роботи до 1 липня 2000 року, то така заробітна плата може бути врахована при обчисленні пенсії за таких умов:

- за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. Таке право пенсіонери матимуть лише у період до 1 січня 2016 року;

- в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців.

                       У зв’язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» змінено показник середньої заробітної плати, з урахуванням якого визначатиметься заробіток для призначення пенсії. Передбачено, що з 01.01.2012 буде використовуватись середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

6. „Оформлення опікунства над людиною похилого віку (пенсіонером):
Які потрібно подавати документи? 
Якщо у пенсіонера є ще дружина пенсіонер то дочці можна стати опікуном одного із пенсіонером ?
Чи це вплине на розмір пенсії пенсіонера над яким буде здійснюватись опікунство? 

Відповідно до ст.58-59 Цивільного кодексу України опіка встановлюється над фізичними особами, які визнані недієздатними, а піклування – над фізичними особами, цивільна дієздатність яких обмежена.
Над фізичною особою у разі визнання її недієздатною або у випадку обмеження її цивільної дієздатності опіку або піклування встановлює суд за поданням органу опіки та піклування (ч.1-2 ст. 60 ЦКУ).  Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.
Заяви про призначення, перерахунок, виплату пенсій особам, над якими установлено опіку (піклування), подаються до органів Пенсійного фонду опікунами (піклувальниками).  До заяви додається відповідне рішення суду.
Факт встановлення опіки (піклування) над пенсіонером не впливає на розмір його пенсійного забезпечення.

7.„Мені 20 років, навчаюсь на стаціонарі у ВНЗ, отримую пенсію по втраті годувальника. Чи отримуватиму я її і надалі, якщо вийду заміж?”

Умови та період  призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначено статтями 36 та 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". 
Зокрема, пенсія у разі втрати годувальника виплачується дітям, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років та дітям - сиротам, (які втратили обох батьків), до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. 
Обом категоріям дітей пенсія у разі втрати годувальника виплачується незалежно від сімейного стану та  факту роботи.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства громадянин, який отримує пенсію зобов’язаний своєчасно повідомляти органи, що призначають та виплачують пенсію про прийняття на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання, виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на його пенсійне забезпечення.  

8. „У 2007 році мені призначено пенсію за вислугу та я продовжую працювати вчителем, а пенсію не отримую. Як буде виплачуватись мені пенсія в разі звільнення з роботи не досягнувши пенсійного віку?”

Пенсії за вислугу років призначаються у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.
Тобто, якщо виплата пенсії за вислугу років припинена у зв’язку з влаштуванням на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, то при звільненні з роботи виплата пенсії буде поновлена з дня, наступного після звільнення з роботи, незалежно від віку

 

9. „1 рік отримував пенсію за маму по довіренності.Мама за кордоном 3-й рік,в Україну не з"являлась на протязі цього терміну.Колианулюється невиплачена пенсія,коли ій потрібно з"явитися в Україну,щоб поновити виплату належної їй пенсії?”

Що стосується виплати пенсій за довіреністю, то відповідно до ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності. 
Якщо пенсію Вашої мами Ви отримували по дорученню через відділення зв’язку, то згідно п.5.6 «Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2009 за №592/16608, якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, то після закінчення кожного року дії довіреності пенсіонер зобов’язаний особисто звернутися з відповідною заявою до органу Пенсійного фонду щодо продовження виплати за довіреністю. У разі відсутності такої заяви виплата пенсії за довіреністю, з дати вчинення якої минуло більше року, не допускається. Після шести місяців неодержання пенсії виплата припиняється по причині довготривалої невиплати, відповідно до статті 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Якщо пенсію за маму по довіреності Ви отримували через банківську установу, то згідно пункту 14 «Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999р. № 1596, зі змінами від 19.11.2008, якщо суми пенсій одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунку більше як один рік, одержувач пенсії повинен особисто подати заяву в управління Пенсійного фонду для продовження виплати пенсії. У разі невиконання одержувачем пенсії цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточний рахунок у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв’язку за місцем проживання в установленому порядку. Після шести місяців неодержання пенсії на пошті виплата припиняється по причині довготривалої невиплати.
Що стосується питання поновлення пенсії та виплати її за минулий час, то згідно зі ст.46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Спочатку виплачується пенсія за 12 місяців, рахуючи з дня припинення її виплати або починаючи з початку визначеного терміну. Решта - рівними частинами, що дорівнюють призначеному розміру пенсії на момент звернення.
Тобто, перший раз у відомості буде нарахована недоотримана пенсія за 12 місяців і розмір пенсії за місяць першого нарахування після поновлення виплати. Надалі у відомостях платитимуть місячний розмір пенсії плюс щомісячну визначену виплату по статті 46. 
Для виплати пенсії за минулий час Вашій мамі необхідно особисто звернутися із заявою та паспортом до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).

10.„Я інвалід 3 групи, отримую пенсію по інвалідності  в розмірі 50%, загальний стаж - 12 років. зараз перебуваю на обліку в центрі зайнятості як безробітна без виплати. Чи маю право на отримання надбавки на дітей до 18 років під час перебування на обліку в РЦЗ як безробітна без виплати?”

У відповідь на Ваше запитання повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.08 № 654 непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей віком до 18 років, надбавка до пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років, передбачена Законами України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", виплачується у розмірі не менше 150 гривень на кожну дитину.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.   
Крім цього, п. 28 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, передбачено, зокрема, що за документ, який підтверджує, що особа не працює, приймаються: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа-підприємець.
Враховуючи зазначене, призначити до пенсії по інвалідності надбавку на утриманців можливо у разі виконання вищезазначених умов.

Категорія: Пенсійне забезпечення | Додав: UPFU (26.03.12)
Переглядів: 17495
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
календар
facebook.com
WEB - портал
SKYPE
Зателефонуй на SKYPE до управління kdnpfu12








Copyright K-Dnipr UPFU © 2024