П`ятниця, 26.04.24, 0:21 AM
Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду Украї...
Вітаю ВасГость | RSS
Шановні страхувальники!         О(П)
Меню сайту
Статті управління
[30.01.17]
[Адміністрація]

Звіт про підсумки роботи управління Пенсійного фонду на території Кам’янсько-Дніпровського району 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Плану заходів щодо своєчасного виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік 
[12.01.17]
[Адміністрація]

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ! 
[22.12.16]
[Пенсійне забезпечення]

Про пенсії державних службовців… 
[07.11.16]
[Адміністрація]

Працюють з людьми і для людей… 
[06.07.16]
[Доходи]

До уваги страхувальників: внесено зміни до Порядку формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

майский перерасчет пенсий 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

До уваги внутрішньо переміщених осіб 
[29.04.16]
[Адміністрація]

Про підсумки роботи Кам’янсько – Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за січень – березень 2016 
stat ukoz
Головна » Статті » Доходи

Тематична сторінка: «Наповнення та функціонування Державного реєстру страхувальників»

Починаючи з 01.10.2013 року звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску подається страхувальником до органу доходів і зборів за основним місцем реєстрації платника. У функціях Пенсійного фонду залишено ведення реєстру застрахованих осіб та здійснення контролю, у тому числі спільно з органами доходів і зборів, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. У зв’язку з цим Пенсійний фонд надає консультації по заповненню звітності щодо сум нарахованого єдиного соціального внеску в питаннях, які стосуються застрахованих осіб, тобто найманих працівників, осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб та ін.

За найманих працівників та осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру страхувальник подає звіт щомісячно за формою «Додаток 4».

1.У разі прийняття або звільнення працівників, при виході жінки у відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, при оформленні працівника у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку страхувальником подається таб. 5 дод. 4 із зазначенням громадянства України, ідентифікаційного коду працівника, прізвища, імені та по-батькові, початку або кінця трудових відносин або зміни статусу працівника. У разі звільнення працівника зазначається стаття та пункт КЗпП України, згідно якого відбулося звільнення.  ТИПОВІ ПОМИЛКИ:

відсутність записів про прийняття чи звільнення працівника у звітному місяці (таблиця 5). Помилка усувається поданням додаткового звіту за період, у якому вона допущена з типом форми таблиця 5 «Додаткова»;

не правильно вказані ідентифікаційний код, прізвище, ім’я або по-батькові працівника, не вірно вказані дати прийняття або звільнення. Помилки усуваються поданням «Корегуючого» звіту за відповідний період з двома таблицями 5 з типами «Скасовуюча» (вказуються дані які потрібно скасувати (повинна бути повна ідентичність всіх реквізитів, які скасовуються з тими реквізитами в яких було допущено помилку)) та «Початкова» (подаються всі реквізити з необхідними виправленнями).

2. Нарахована заробітна плата, відпускні, суми виплат у зв’язку із вагітністю та пологами, лікарняні та інші виплати, що відносяться до фонду заробітної плати показуються у таблиці 6 додатку 4 у розрізі кожного виду виплат по кожному працівнику. Виплати за попередні або наступні місяці також показуються окремо в розрізі кожного місяця. ТИПОВІ ПОМИЛКИ:

не вірний ідентифікаційний код, прізвище, ім’я або по-батькові, не вірні інші реквізити, що не стосуються сум нарахувань. Помилки виправляються «Корегуючим» звітом по аналогії з таблицею 5.

включення до звіту сум виплат, які нараховані після звільнення працівника. Згідно закону особа, яка не перебуває з платником у трудових відносинах не є застрахованою особою і всі виплати по ній не повинні включаютися до звіту (дієві заходи для її усунення на даний момент відсутні).

3. Таблиця 7 додатку 4 подається на працівників, які мають право на спеціальний стаж: державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, освітяни, медичні працівники, журналісти та ін. Необхідним є достовірність введення реквізитів працівника: ідентифікаційний код, прізвище, ім’я та по-батькові; зазначення закону, статті, пункт та частина згідно якої даному працівнику призначається спеціальний стаж; зазначення початкк, кінця та строку дії спеціального стажу у звітному місяці. Помилки, що стосуються не вірних реквізитів працівника виправляються «Корегуючим» звітом.

4. Фізичні особи на загальній системі оподаткування подають таблицю 1 додатку 5 з сумами чистого доходу в розрізі місяців та нарахованим єдиним соціальним внеском на ці суми, але не менше суми мінімального внеску. Підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування заповнюють таблицю 2 додатку 5 з сумами єдиного соціального внеску за кожен місяць своєї діяльності. Самозайняті особи подають таблицю 3 додатку 5. Тимчасове припинення діяльності фізичними особами – підприємцями не є підставою для неподання звіту. Звіт подається за формою «Таблиця 1 Додатку 5» з нульовими сумами.

5.Громадяни, які уклали договір добровільного страхування подають звіт раз на рік за формою «Додаток 6».

 

Відомості, що подаються у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску потрапляють до Державного реєстру відомостей. Реєстр містить, створену по ідентифікаційному номеру на кожну застраховану особу, персональну картку, в яку включаються всі виплати по всіх платниках, з якими перебувала ця особа в трудових відносинах.

В управління Пенсійного фонду України особа, при наявності паспорта та ідентифікаційного коду або свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, може отримати виписку із Реєстру застрахованих осіб починаючи з 2000 року із своєю заробітною платою. Така довідка використовується при призначенні або перерахунку пенсій, призначенні допомоги по безробіттю.

Тому достовірність поданих відомостей платниками – це швидке та справедливе оформлення їхніми працівниками в майбутньому пенсій та інших соціальних допомог. Для підприємців своєчасне та повне подання звітності – це забезпечення повного відображення Ваших відомостей у Реєстрі застрахованих осіб, з якого ж Вам буде призначатися пенсія у майбутньому.

Зазначеними можливостями можна скористатися і дистанційно, без відвідування управління. На веб-порталі ПФУ за адресою www.portal.pfy.gov.ua в мережі ІНТЕРНЕТ, кожна застрахована особа (попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу) зможе отримувати щомісяця дані із системи персоніфікованого обліку, де буде вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного єдиного внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями.

Крім того, в управлінні з 01.03.2014 запроваджене дистанційне online-консультування громадян з використанням програми «Skype». Консультації надаються керівниками структурних підрозділів управління Пенсійного фонду щоденно з 14.00 до 16.00. Адреса для звернення    kdnpfu12

Начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та КПР

                                    І.Ретюнська

Категорія: Доходи | Додав: UPFU (31.03.14)
Переглядів: 1903
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
календар
facebook.com
WEB - портал
SKYPE
Зателефонуй на SKYPE до управління kdnpfu12








Copyright K-Dnipr UPFU © 2024