Четвер, 25.04.24, 6:29 PM
Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду Украї...
Вітаю ВасГость | RSS
Шановні страхувальники!         О(П)
Меню сайту
Статті управління
[30.01.17]
[Адміністрація]

Звіт про підсумки роботи управління Пенсійного фонду на території Кам’янсько-Дніпровського району 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Плану заходів щодо своєчасного виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік 
[12.01.17]
[Адміністрація]

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ! 
[22.12.16]
[Пенсійне забезпечення]

Про пенсії державних службовців… 
[07.11.16]
[Адміністрація]

Працюють з людьми і для людей… 
[06.07.16]
[Доходи]

До уваги страхувальників: внесено зміни до Порядку формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

майский перерасчет пенсий 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

До уваги внутрішньо переміщених осіб 
[29.04.16]
[Адміністрація]

Про підсумки роботи Кам’янсько – Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за січень – березень 2016 
stat ukoz
Головна » Статті » Доходи

Про заробітну плату та майбутнє пенсійне забезпечення!

Сьогоденне пенсійне забезпечення в Україні базується на страховому принципі. До системи пенсійного страхування країна перейшла з січня 2004 року, із веденням в дію Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Замість “трудового стажу” введено термін “страховий стаж” – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески. Для зарахування до страхового стажу одного робочого місяця в повному розмірі сума сплачених щомісяця внесків має бути не меншою за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати.

Важливо не тільки скільки років людина працювала, а й протягом якого періоду вона сплачувала внески (страхові та єдиний соціальний) і з якого розміру заробітної плати сплачувались ці внески. Однією з головних і найважливіших умов соціального страхування, яка стосується включення періодів трудової діяльності кожної людини до її страхового стажу, є щомісячна сплата роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби України від імені цієї людини та за неї.

Відомості про заробітну плату та сплачені страхові внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування України, який є унікальною системою, що яка обліковує відомості про всіх працюючих і самозайнятих осіб, всі відомості персоніфіковані. Функціональність Державного реєстру застрахованих осіб важко переоцінити. Відсутність даних про сплату внесків не дає можливості врахувати певні періоди роботи працівникам підприємств для призначення або перерахунку пенсій, впливає на розмір допомоги по безробіттю, на розрахунок виплати по листкам непрацездатності. Персоніфікований облік внесків набуває переваги в разі припинення існування підприємства без збереження та передачі до архіву документів (на жаль, таке не можна виключити).

Управлінням щомісячно контролюється стан оформлення звітів по застрахованим особам, за 2015 рік по 7495 з них виявлені порушення, виправлення проведенні по 152 звітам, вносяться дані по померлим особам, інформація з Реєстру видана за 3000 запитів.

Важливо нагадати про законодавчі зміни щодо стимулювання власників підприємств до створення робочих місць, підвищення рівня заробітної плати. Так, з 2015 року роботодавцям компенсується обсяг сплаченого єдиного соціального внеску за новоствореними робочими місцями, застосовувався понижуючий коефіцієнт при виконанні умов підвищення заробітної плати. З 01.01.2016 значно зниження податкове навантаження на фонд оплати праці (дохід) роботодавців, запроваджено єдину ставку нарахування соціального внеску в розмірі 22% та скасовано утримання із заробітної плати найманих працівників. Кошти, заощаджені за рахунок зменшення податкового навантаження та компенсації ЄСВ можуть бути використані на покращення соціальних гарантій найманих працівників, підвищення рівня їх заробітної плати. Зазначені зміни мають сприяти детінізації зайнятості населення та заробітної плати.

Наприкінці, необхідно зазначити. Кожен громадянин сам особисто відповідає за своє майбутнє, тому не зайвим є постійний контроль за розміром офіційної заробітної плати, наданням роботодавцем достовірної звітності, сплатою ним єдиного соціального внеску.

Сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру такого контролю. Треба лише одного разу звернутись до управління Пенсійного фонду з метою зареєструватись користувачем ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України. А далі – справа за вами. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено єдиний внесок та про періоди зарахування страхового стажу.

Пам’ятайте, права найманих працівників захищено Законом, застраховані особи мають право вимагати від страхувальника, тобто роботодавця, сплати страхових внесків у повному обсязі, у тому числі в судовому порядку. Вимагайте від роботодавця офіційного оформлення на повний робочий день, відповідний розмір. Кожна гривня несплачених внесків – це недоотримана пенсія застрахованою особою, а для конкретної людини може бути відсутність права на пенсійне забезпечення, втрата страхового стажу.

 

Начальник відділу платежів до пенсійної

системи управління Пенсійного фонду

І.Ретюнська

Категорія: Доходи | Додав: UPFU (22.02.16)
Переглядів: 1269
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
календар
facebook.com
WEB - портал
SKYPE
Зателефонуй на SKYPE до управління kdnpfu12








Copyright K-Dnipr UPFU © 2024