Понеділок, 10.12.18, 11:47 PM
Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду Украї...
Вітаю ВасГость | RSS
Шановні страхувальники!         О(П)
Меню сайту
Статті управління
[30.01.17]
[Адміністрація]

Звіт про підсумки роботи управління Пенсійного фонду на території Кам’янсько-Дніпровського району 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Плану заходів щодо своєчасного виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік 
[12.01.17]
[Адміністрація]

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ! 
[22.12.16]
[Пенсійне забезпечення]

Про пенсії державних службовців… 
[07.11.16]
[Адміністрація]

Працюють з людьми і для людей… 
[06.07.16]
[Доходи]

До уваги страхувальників: внесено зміни до Порядку формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

майский перерасчет пенсий 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

До уваги внутрішньо переміщених осіб 
[29.04.16]
[Адміністрація]

Про підсумки роботи Кам’янсько – Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за січень – березень 2016 
stat ukoz
Головна » Статті » Пенсійне забезпечення

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЬОГОДЕННЯ

2014 рік – останній рік, коли за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії, що правда із зменшенням розміру. З  цього приводу, питання призначення дострокової пенсії жінкам будуть висвітлені першими в тематичних добірках матеріалів пенсійного забезпечення.

 Відповідно до ст. 26 Закону, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Водночас до 01.01.2015, право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу 30 років та за умови звільнення з роботи.  

— Як, в разі дострокового виходу на пенсію, змінюється її розмір? Зокрема, чи буде після досягнення загальновстановленого пенсійного віку переглянуто розмір цієї пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2013—2015 рр.? Чи буде достроково призначена пенсія перераховуватися у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму?

Розмір пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу і заробітку (із забезпеченням мінімальним розміром пенсії) та доплати за понаднормовий стаж, буде зменшений на піввідсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення розміру пенсії застосовуватиметься протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

В разі, якщо жінка скористається цим правом у 2014 році, то під час обчислення розміру її пенсії буде застосовано показник середньої заробітної плати в Україні за 2011—2013 рр. (за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, — вимоги ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). Пенсія за віком призначається довічно, тому за досягнення жінкою загальновстановленого пенсійного віку показник середньої заробітної плати за 2013—2015 рр., що застосовуватиметься для призначення пенсій її одноліткам, які вперше звернуться за призначенням пенсії у 2016 році, для обчислення розміру пенсії цієї жінки застосовуватися не буде.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, дострокова пенсія також буде перераховуватися. Проте й перерахований розмір пенсії за віком буде зменшуватися на вже, встановлені відсотки за достроковий вихід на пенсію.

— Якщо після призначення дострокової пенсії жінка працевлаштується, що буде з призначеною пенсією?

Якщо жінці буде призначено дострокову пенсію за віком і до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», вона працевлаштується, то виплата дострокової пенсії на час роботи буде припинена. Про своє працевлаштування жінка має обов'язково повідомити орган Пенсійного фонду, який нараховує пенсію. А після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який було зменшено розмір її пенсії, буде переглянутий з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, яких жінка набула в період роботи після дострокового виходу на пенсію, тобто відсоток цей зменшиться.

— Чи можна повернути той відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, якщо жінка отримуватиме дострокову пенсію до досягнення загальновстановленого пенсійного віку?

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, може бути переглянутий з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо жінка після досягнення пенсійного віку (віку, передбаченого ст. 26 Закону), буде продовжувати працювати і відмовиться від одержання пенсії.

— Якщо пенсія за віком зменшиться через достроковий вихід жінки на пенсію, наприклад на 15%, і буде меншою від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб?

У такому випадку за постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265 жінці буде надано щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (з грудня 2013 р. — 949 грн.). Така допомога встановлюється в разі, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії в разі втрати годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

 Слід нагадати, що жінкам, які народилися до 31 грудня 1961 р.. після виходу на пенсію встановлюється підвищення пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 Закону, в розмірі 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку. Отже, в разі призначення дострокової пенсії жінка втрачає право на таке підвищення до пенсії.

 

Завідувач юридичного сектору управління  Пенсійного  фонду                                   О.Борисенко
Категорія: Пенсійне забезпечення | Додав: UPFU (28.01.14)
Переглядів: 1111
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
календар
facebook.com
WEB - портал
SKYPE
Зателефонуй на SKYPE до управління kdnpfu12
Copyright K-Dnipr UPFU © 2018