Умови набуття права, порядок визначення розмірів пенсійних виплат, види пенсійних виплат, пенсійний вік чоловіків та жінок визначаються виключно Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Разом з тим, порядок та умови пенсійного забезпечення певного кола громадян визначалися так званими “спеціальними” законами: „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів”, „Про статус народного депутата України”, „Про Кабінет Міністрів України”, „Про судову експертизу”, „Про Національний банк України”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про дипломатичну службу”, Податкового кодексу України, Митного кодексу України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.
Відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213-19, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до названих вище законів України.
Враховуючи зазначені норми законодавства, за словами міністра соціальної політики України П.Розенка, з червня всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, виплачуються у раніше встановленому розмірі. Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року, та, які на даний час працюють на посадах, що дали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, виплата пенсій припинена з 01 квітня поточного року. Поновлення виплати призначених пенсій здійснюється після звільнення і повідомлення органів Пенсійного фонду.
|