Понеділок, 17.12.18, 7:27 AM
Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду Украї...
Вітаю ВасГость | RSS
Шановні страхувальники!         О(П)
Меню сайту
Статті управління
[30.01.17]
[Адміністрація]

Звіт про підсумки роботи управління Пенсійного фонду на території Кам’янсько-Дніпровського району 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Плану заходів щодо своєчасного виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків 
[13.01.17]
[Адміністрація]

Про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік 
[12.01.17]
[Адміністрація]

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ! 
[22.12.16]
[Пенсійне забезпечення]

Про пенсії державних службовців… 
[07.11.16]
[Адміністрація]

Працюють з людьми і для людей… 
[06.07.16]
[Доходи]

До уваги страхувальників: внесено зміни до Порядку формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

майский перерасчет пенсий 
[31.05.16]
[Пенсійне забезпечення]

До уваги внутрішньо переміщених осіб 
[29.04.16]
[Адміністрація]

Про підсумки роботи Кам’янсько – Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за січень – березень 2016 
stat ukoz
Головна » Статті » Адміністрація

Чи варто дітям війни втрачати гроші на судові позови
В людей сьогодні пенсії невеликі. Наприклад, в нашому районі середня пенсія 723 гривні. Ціни на продукти харчування ростуть, на комунальні послуги теж. Тож виживати пенсіонерам сьогодні непросто. Останнім часом по всій Україні і в нашому районі раптово появилися організації, що пропонують допомогу дітям війни. А саме, через суд допомогти виплатити  недоотримані кошти за 2006, 2007, 2008 роки.

    Про дітей війни, а це вже стає правилом, згадують за кілька місяців до виборів. Партії голосними заявами на захист літніх людей намагаються здобути додаткові відсотки до свого рейтингу. Також є люди, які просто, надаючи юридичні послуги, хочуть на цьому заробити. Зазвичай вибори минають - і все забувається. В управлінні Пенсійного фонду лежать два ящики таких заяв, ще від минулих виборів..

    Нагадаємо, що до категорії «діти війни» входять ті, кому на час завершення Другої світової, тобто до 2 вересня 1945 року, не виповнилося 18 років. Так-от, ці організації розгорнули цілу кампанію, переконуючи дітей війни подавати до суду, оскільки, мовляв, при виплаті пенсії їм незаконно недоплачують суттєві надбавки.

    Причиною звернень є те, що, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Водночас статтею 7 цього закону передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій здій­с­нює­ться за рахунок коштів державного бюджету України, а не бюджету Пенсійного фонду.

    При прийнятті Закону  «Про Державний бюджет України на 2006 рік» було встановлено, що пільги дітям війни, передбачені статтею 6, запроваджуються протягом 2006 року поетапно, за результатами виконання бюджету в першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Однак протягом 2006 року уряд не впровадив порядок надання пільг, передбачених статтею 6 згаданого закону.

    У 2007 році при ухваленні держбюджету дія цієї статті була зупинена. Разом із тим стаття 111 закону «Про держбюджет» встановила, що протягом 2007 року підвищення до пенсії виплачується тільки особам, які є інвалідами.

    Через рік приймається Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», яким внесено зміни і до Закону «Про соціальний захист дітей війни». Всім особам, які мають статус «Дитина війни», підвищено пенсії, незалежно від встановлення інвалідності, в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    Працівники Пенсійного фонду одразу ж здійснили нарахування та виплату встановленої надбавки всім пенсіонерам, яким на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. Взявши до уваги всі ці зміни законодавства, можна стверджувати, що працівники Пенсійного фонду діяли згідно з нормами чинного законодавства України.

    А катавасія, яка розгорнулася нині, пов'язана зі ще одним нормативним актом - рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, яким положення статей 71 та 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» визнані неконституційними та втратили чинність із дня ухвалення цього рішення. Це й стало формальним приводом звернень дітей війни до суду. Але всі, хто це робить, не враховують ще один важливий нюанс.  Не розроблено і не затверджено порядок проведення цих виплат, а також, по суті, немає і самих цих коштів, так як в бюджеті вони не закладені. Свої кошти Пенсійний фонд не має права спрямувати на ці виплати, так як це суперечить пункту 9 Положення «Про Пенсійний фонд України», де передбачено вичерпний перелік напрямів освоєння коштів Пенсійного фонду України, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають.    Правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах, згідно з якими ніхто, в тому числі й Пенсійний фонд, не може робити те, що не передбачено законодавством.

     Водночас,  тільки-но буде прийнято механізм та здійснено фінансове забезпечення соціальних гарантій «дітям війни», управління Пенсійного фонду  зробить перерахунок та проведе виплату надбавок у найкоротші строки.

Категорія: Адміністрація | Додав: UPFU (18.05.09)
Переглядів: 6010
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
календар
facebook.com
WEB - портал
SKYPE
Зателефонуй на SKYPE до управління kdnpfu12
Copyright K-Dnipr UPFU © 2018